خبرهای روز تکنولوژی

صدر نشینی سامسونگ در بازار فروش تلوزیون در سال 2021

براساس گزارش شرکت شرکت تحقیقات بازار Omdia، سامسونگ برای شانزدهمین سال متوالی در صدر بازار جهانی تلویزیون در سال 2021 قرار گرفت. سامسونگ به مدت 11 سال متوالی به این موفقیت دست یافته که بسیار چشمگیر است. این دستاورد همچنین نشان می دهد که این برند به طور مداوم نوآوری ارائه کرده و مصرف کنندگان را راضی نگاه داشته است.

کمپانی Omdia،  روز گذشته اعلام کرد سهم بازار سامسونگ از 31.9 درصد در سال 2020 به 29.5 در سال 2021 رسیده است که از نظر میزان فروش با کاهش 2.5 درصدی مواجه بوده است، اما این رقم به اندازه کافی بالا بوده است که رقبای خود را شکست دهد.

بیشتربخوانید: پوکو x4 شیائومی به زودی به بازار عرضه می گردد

samsung

سهم بازار جهانی تلویزیونهای سامسونگ در سال 2021 برابر 19.8 درصد بوده است.این عدد یعنی تقریبا از هر 2 تلویزیون فروخته شده در جهان، یک تلوزیون متعلق به کمپانی سامسونگ بوده است. سامسونگ، غول تکنولوژی برتر در بازار Premium برای تلویزیونهای بزرگتر از80 اینچ با سهم 49.9 درصد صدرنشین شد.

کمپانی ال جی با بزرگترین سهم بازار 18.5در جایگاه دوم و پس از آن شرکت سونی با 9.5 درصد، در جایگاه بعدی قرار گرفتند. همچنین در لیست 2 کمپانی برتر، TCL و Hisense از چین نیز قرار دارند. خبرهای منتشر شده از کمپانی سامسونگ حاکی از آن است که این برند مطرح جها قصد دارد تا در سال جاری با عرضه بیشتر تلوزیون های QLED، سهم بیشتری از بازار را به دست بیاورد.

بیشتر بخوانید: آغاز توسعه ویندوز 12 مایکروسافت

جالب است بدانید، تلویزیون های QLED از نقاط کوانتومی برای بالا آمدن با طیف رنگی وسیع استفاده می کنند، در حالی که تلویزیون های OLED پیکسل هایی دارد که به طور مستقل و بدون استفاده از نور پس زمینه کار می کنند.


عینک واقعیت مجازی جدید سونی معرفی شد

مدیاتک درصدر تولید کنندگان تراشه برای گوشی اندرویدی قرار گرفت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا