خبرهای روز تکنولوژی

Raptor Lake نسل جدید پردازنده های اینتل

پردازنده های نسل جدید اینتل که در دسته پردازنده های نسل 13 اینتل قرار می گیرند، قرار است با فرکانس 5.8 گیگاهرتز معرفی و روانه بازار گردند. این پردازنده ها با raptor lake نیز شناخته می شوند و بسیار قوی تر از پردازنده های نسل گذشته کمپانی اینتل می باشند. با گذشت زمان و نزدیک شدن به زمان عرضه رسمی پردازنده جدید کمپانی اینتل، جزئیات بیشتری از آن منتشر می شود. 

پردازنده جدید اینتل که intel core i9-13900K است، رکورد سرعت کلاک را در cpu های عرضه شده توسط کمپانی intel، جابه جا خواهد کرد و تا مرز 5.8 گیگاهرتز نیز خواهد رسید. Digital Trends گزارش می دهد، سوکت های پردازنده های نسل 13 این کمپانی، همان سوکت های مورد استفاده در پردازنده های Alder Lake است. 

raptor

به احتمال زیاد پردازنده های نسل 13 اینتل، دارای معماری ترکیبی هستند و از دو نوع هسته که ترکیبی از هسته های پرفدرت در کنار هسته های کم مصرف می باشند. بهتر است بدانید، در پردازنده های نسل 13، اینتل در گذشته نیز از این معماری استفاده کرده است. با این تفاوت که، تعداد هسته هایی که کم مصرف هستند از 8 به 16 هسته افزایش پیدا کرده است تا در این سری از پردازنده ها، شاهد 24 هسته باشیم. 

شایعات بسیار زیادی مبنی بر افزایش میزان حافظه cash در پردازنده های نسل جدید Intel شنیده می شود. به احتمال زیاد باید منتظر 68 مگابایت حافظه کش در پردازنده های نسل 13 اینتل باشیم. 


Watch GT 3 Pro؛ جدید ترین گجت پوشیدنی هوآوی معرفی شد

آنچه از کنفرانس I/O کمپانی گوگل در سال 2022 انتظار داریم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا