تکنولوژیخبرهای روز تکنولوژی

کاهش ارزش سهام فیسبوک پس از تغییر نام به متا

چندی پیش بود که کمپانی فیسبوک  دریک کنفرانس پر سر و صدا در جهان، اعلام کردند که از این پس نام کمپانی خود را از فیسبوک به Meta تغییر خواهند داد. این کمپانی با بیان اینکه این نام برگرفته از metaverse است، افزود در آینده نزدیک این کمپانی بسیار فعال تر خواهد بود و قصد دارد تجربه جدیدی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد.

بیشتربخوانید: احتمال تعطیلی فیسبوک و اینستاگرام در اروپا

پس از معرفی نام متا برای کمپانی فیسبوک و تعاریف بسیاری که از این کمپانی در دنیا شده بود، سهام متا به سرعت شروع به رشد کرد. این رشد صعودی، از همان زمان باعث نگرانی تحلیلگران حوزه استاک مارکت شده بود. مدت زیادی طول نکشید تا این نگرانی ها به حقیقت تبدیل شد و ارزش سهام کمپانی متا تا حد بسیار زیادی سقوط کرد و با کاهش 500 میلیون دلاری همه را حیرت زده کرد.

بیشتر بخوانید: لپ تاپ های جدید برند Acer معرفی شدند

فیسبوک

کاهش نیم میلیون دلاری سهام کمپانی متا باعث شد تا این برند معتبر از رتبه شش به رتبه 11 در بین بزرگ ترین شرکت های جهان تنزل یابد. این درحالی است که کمپانی هایی همانند nvidia  که کمتر تحلیلگر حوزه بورس به آن فکر می کرد، با رشد چشمگیر و خیره کننده ای روبه رو بوده است و هم اکنون در وضعیت بهتری نسبت به meta قرار دارد.

بیشتر بخوانید: خبرهای تکنولوژی

بسیاری دلیل نزول سهام متا را، سیاست های حریم خصوصی اپل می دانند. اپل همزمان با عرضه رسمی نسخه 14 پلتفرم IOS مانع از رصد رفتار کاربران در اپلیکیشن های منتشر شده در اپ استور شد. همانطور که میدانید، فیسبوک، بیشترین درآمد خود را از طریق تبلیغات هدفمند به دست می آورد. سیاست های جدید اپل مانع از این کار شده است و در نتیجه تبلیغات فیسبوک که بعد از گوگل در رده دوم بیشترین بازدهی قرار داشت، با کاهش عملکرد شدید مواجه شده است.

بیشتر بخوانید: پوکو x4 پرو با 3 رنگ به زودی رونمایی خواهد شد

بهتر است بدانید کمپانی meta همچنان به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی های جهان محسوب می شود و هم اکنون در بسیاری از حوزه ها همانند شبکه های اجتماعی، در صدر لیست سازندگان با بیشترین میزان کاربر فعال حضور دارد. باید دید با عرضه رسمی وب 3 و همچنین رونق گرفتن برنامه های متاورس، آیا همچنان سهام این کمپانی نزولی خواهد بود؟


GalaxyA23 از آنچه می بینید به شما نزدیک تر است

مشخصات گلسی A73 سامسونگ منتشر شد

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا