اخبار تکنولوژیتکنولوژی

IBM الگوریتم های کوانتومی می سازد

کمپانی IMB با همکاری کمپانی ExxonMobil در تلاش است تا الگوریتم هایی کوانتومی بسازید تا از آنها برای حل مشکلات پیچیده محاسباتی کمک بگیرد .

یکی از پیچیده ترین محاسبات ، تخمین مسافت دریایی و محاسبه کمترین زمان و مسیر برای حمل و نقل دریایی است . مدیریت ده ها هزار کشتی تجاری که از اقیانوس ها عبور می کنند و کالاهایی را که ما هر روز استفاده می کنیم ، از جمله مسائلی است که به کمک علم کوانتوم به آسانی می تواند آن را مدیریت کرد

دانشمندان راهکارهای مختلفی را که برای مدل سازی مسیرهای دریایی در دستگاه های کوانتومی موجود استفاده کرده اند ، و همنچنین به موفقیت هایی هم رسیده اند .ExxonMobil اولین شرکت انرژی بود که در سال 2019 به شبکه کوانتوم IBM پیوست و علاقه شدیدی به استفاده از این فناوری برای کشف برنامه های مختلف ، از شبیه سازی مواد جدید تا حل مشکلات بهینه سازی ، ابراز داشت.

حدود 90٪ تجارت جهانی متکی به حمل و نقل دریایی است ، بیش از 50،000 کشتی ، خود هر کدام 200،000 کانتینر حمل می کنند و هر روز برای حمل کالا با ارزش کل 14 تریلیون دلار حرکت می کنند.

این دو کمپانی در تلاش هستند تا هزینه حمل و نقل را به حداقل برسانند

بیشتر بخوانید :

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا