اخبار تکنولوژیتکنولوژی

امنیت بیشتر در گوگل کروم 90 سخت گیرانه تر از گذشته است

گوگل کروم ۹۰  با HTTPS به صورت پیش‌فرض و تعمیرات امنیتی جدید در دسترس قرار گرفت . گوگل کروم  نسخه ۹۰ به طور خودکار HTTPS را به  URL در دسترس اضافه خواهد کرد .

گوگل ماه گذشته و در بلاگ خود توضیح داده بود که از این به بعد کاربران به جای وارد کردن مثلا :  https://niklearn.com  از niklearn.com  استفاده کنند .  اکنون شما میتوانید این قابلیت را تست کنید . کافی است آدرس سایت را بدون https وارد کنید و پس اسم دامنه را بزنید ، اکنون نام دامنه ای که بدون HTTPS وارد شده است را کپی کرده و در یک صفحه PASE کنید . می بینید که دامنه ای که بدون https  وارد شده بود در هنگام کپی و نمایش آن دارای https  است . این همان حالت پیش فرش https  مرورگر کروم است .

کروم ۹۰ همچنین کنترل‌های روشن / خاموش  را برای  حریم خصوصی کاربران گوگل به ارمغان می‌آورد، که شامل بخشی از طراحی شناسه بحث‌برانگیز FLOC  برای جایگزینی کوکی‌های شخص ثالث است که  در مرورگرهای رقیب BRAVE و VIVALDY از کار افتاده‌اند.

گوگل در ماه ژانویه اعلام کرد:  با انتشار کروم ۹۰ در آوریل، ما اولین کنترل‌ها را برای  حریم خصوصی منتشر خواهیم کرد و قصد داریم این کنترل‌ها را  در نسخه‌های بعدی کروم گسترش دهیم، زیرا پیشنهادها بیشتری به مرحله محاکمه اصلی می‌رسند، و ما بازخورد بیشتری از کاربران  نهایی دریافت می‌کنیم.علاوه بر این به روز رسانی ها، کروم ۹۰ شامل ۳۷ راه‌حل امنیتی است.  همچنین محققان  شش موضوع با شدت بالا، ۱۰ نقص با شدت متوسط و سه نقص با شدت پایین را گزارش کردند. همچنین این نسخه ار مرورگر از امنیت بیشتری برای وبینار های انلاین برخوردار است .

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا