اخبار هوش مصنوعیهوش مصنوعی

Deep mind بهتر از انسان ها یک برنامه را توسعه می دهد

کمپانی دیپ مایند یک کمپانی فعال در زمینه هوش مصنوعی و فناوری های state-of-the-art است. این کمپانی چندی پیش توسط کمپانی آلفابت که شرکت مادر گوگل است، خریداری شد. از آن سال به بعد، در این کمپانی شاهد رشد صعودی و چشمگیری بوده ایم.

در حال حاضر برای توسعه سیستم های تحت وب و هوش مصنوعی که این روزها بر سر زبان ها است، از فناوری ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی استنفاده می شود. محققان کمپانی DeepMind با عرضه محصول جدیدی با نام Alpha Code این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرده اند.

بیشتر بخوانید: آمار نصب ویندوز 11 در جهان

deep-minnd

آیا فناوری alpha code تهدیدی برای برنامه نویسان خواهد بود؟

کمپانی دیپ مایند صراحتا به این موضوع پرداخته است و بیان کرده است که این فناوری به هیچ عنوان تهدیدی برای توسعه دهندگان انسانی نخواهد بود. چرا که توانایی های حل مسئله و قدرت دیزان کردن سیستم و معماری آن و همچنین کاربری الگوریتم ها در مکان های مختلف همچنان در دست توسعه دهندگان انسانی است و این فناوری فقط به کمک آنها خواهد .

بیشتر بخوانید: 10 واقعیت مهم که باید از هوش مصنوعی بدانیم

از این پس برنامه نویسان و توسعه دهندگان تنها با یادگیری و درک عمیق از الگوریتم ها و آشنایی ابتدایی با اصول کد نویسی، می توانند با استفاده از زبان های طبیعی همانند زبان انگلیسی، اقدام به کد نویسی کنند. محققان حوزه هوش مصنوعی در کمپانی دیپ مایند، با بیان اینکه این سیستم بر اساس هوش مصنوعی عمل کرده و بیشترین دقت را در کد نویسی و فهمیدن منظور کاربران دارد.

بیشتر بخوانید: اخبار هوش مصنوعی

programer python

به این صورت که شما با نوشتن عبارتی مثل: Create a button می توانید یک دکمه ایجاد کنید. همچنین محصول جدید دیپ مایند، با ارائه چند پیشنهاد برای نوشتن کد مورد نظر، این امکان را به توسعه دهندکان می دهد تا از بین کد های پیشنهادی، بهترین کد را انتخاب کرده و یا آن را برای خودشان شخصی سازی کنند.


هوش مصنوعی در دیجی کالا


سیستمی که دیپ مایند ایجاد کرده است با داده های بسیار زیادی آموزش دیده است و میتواند همانند یک انسان  و حتی در بسیاری از موارد، بهتر از انسان نیز می تواند بهترین الگوریتم را انتخاب و کد آن را به توسعه دهندگان پیشنهاد دهد. با رشد عملکرد معماری transformers که از سال 2017 و با مقاله معرفی شد، زمینه ساز تولید متون و کد و حتی تصاویر در هوش مصنوعی شده است.

چندی پیش بود که در مطلب دسترسی به gpt-3، اعلام کردیم که قرار است قسمت بسیار زیادی از  فناوری GPT-3 در دسترس عموم قرار گیرد. این فناوری که بستر بسیاری از مقالات مرتبط با Text-Generation بود، توسط کمپانی open AI توسعه داده شده بود که کمک بسیار زیادی به تمامی حوزه های هوش مصنوعی کرده است.

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا