اخبار تکنولوژیخبرهای روز تکنولوژی

احتمال تعطیلی فیسبوک و اینستاگرام در اروپا

کمپانی فیسبوک که به تازگی به کمپانی meta تغییر نام داده است، خبرها حاکی از ان است که، با روند سخت گیرانه اتحادیه اروپا در وضع قانون و مقررات که دائم به ضرر این کمپانی است، این کمپانی تصمیم دارد تا اپ های مهم خود یعنی فیسبوک و اینستاگرام را در تعطیل کند.

بیشتر بخوانید: پیش بینی فروش گلکسی اس 22 در زمان عرضه رسمی

قانون جدید به تصویب رسیده در اتحادیه اروپا نه تنها فیسبوک بلکه بسیاری از اپ ها و شبکه های اجتماعی که داده های عموم مردم را جمع آوری می کنند، را تحت تاثیر خود قرار می دهد. این قانون به طور صریح بیان می کند که: شرکت هایی که در خارج از اتحادیه اروپا هستند ولی اطلاعات عموم مردم را جمع آوری می کنند باید سرورهای خود را در محدوده اتحادیه اروپا نگه داری کنند.

بیشتر بخوانید: خبر روز تکنولوژی

فیسبوک

حال فیسبوک با ارائه گزارشی به اتحادیه اروپا عنوان کرده است که اگر این کمپانی از قوانین سخت گیرانه خود عقب نشینی نکند، این کمپانی مبادرت به متوقف کردن فعالیت های خود در این اتحادیه می کند. این لحن و گفتگو انجام شده کمپانی meta با اتحادیه اروپا خبر از قدرت حداکثری این کمپانی در این اتحادیه دارد.

بیشتر بخوانید: ایلان ماسک: پروژه رباط انسان نما، مهمترین پروژه سال تسلا است

همانطور که می دانید، کمپانی meta که بیشتر در زمینه شبکه های اجتماعی فعالیت دارد، عمده درآمد خود را از طریق تبلیغات به دست می آورد، هم اکنون کمپانی های بسیار زیادی در اتحادیه اروپا با فیسبوک و اینستاگرام همکاری می کنند و این قطع همکاری می تواند به ضرر بسیاری از کمپانی های بزرگ و مطرح اروپا گردد و به طبع باعث افت فروش کالا و خدمات آنان شود.

بیشتر بخوانید: رقابت مرگ و زندگی، نامی که هوآوی بر روی رقابت کمپانی های شیائومی و اپل قرار داده است

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا