خبرهای روز تکنولوژی

چرا باید فریم ورک ها را در بوت کمپ برنامه نویسی آموزش ببینیم؟

فریم ورک مجموعه‌ای از ابزار‌ها در برنامه نویسی است که بر اساس آن نرم‌افزار‌ها و سیستم‌هایی با ساختار مناسب و قابل اعتماد ساخته می‌شود.

همانقدر که یادگیری زبان های برنامه نویسی برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای مهم است، یادگیری فریم ورک ها نیز مهم است. برای همین باید آنها را هم مثل زبان های برنامه نویسی در یک مرکز معتبر آموزش دید. در ادامه خواهیم گفت که چرا باید علاوه بر زبان های برنامه نویسی، فریم ورک ها را نیز در یک بوت کمپ برنامه نویسی یاد بگیریم، اما قبل از آن با مفهوم فریم ورک ها بیشتر آشنا می شویم.

image_1649707943

فریم ورک چیست؟

تعریف فرهنگ لغت از فریم ورک، “ساختار اساسی زیربنای یک سیستم” است که به دور از مفهوم فریم ورک در برنامه نویسی نیست. چه این سیستم یک خانه، یک ماشین، یک نظریه یا یک برنامه تلفن همراه باشد، مفهوم فریم ورک یکسان است: پشتیبانی و راهنمای اساسی برای پیکربندی یک سیستم در حال ساخت.

فریم ورک در برنامه نویسی ابزاری است که اجزا یا راه حل‌های آماده‌ای را ارائه می‌دهد که به منظور سرعت بخشیدن در توسعه سیستم است. فریم ورک مجموعه‌ای است از کتابخانه‌های برنامه نویسی و احتمالاً مجموعه‌ای از قوانین برای برنامه نویسان.

یک فریم ورک می‌تواند شامل برنامه‌های پشتیبانی، کامپایلر‌ها، کد کتابخانه‌ها، مجموعه‌های ابزار و API برای توسعه نرم‌افزار و ایجاد سیستم‌ها باشد. فریم ورک‌های منبع باز همیشه در حال به روز‌رسانی و بهبود هستند.


معرفی زبان برنامه نویسی پایتون


چرا از فریم ورک‌ها در توسعه نرم‌افزار استفاده می‌شود؟

هدف یک فریم ورک کمک به توسعه، ارائه عملکرد استاندارد و سطح پایین است تا توسعه‌دهندگان بتوانند تلاش خود را بر عناصری متمرکز کنند که پروژه را منحصر به فرد می‌کند.

استفاده از عملکرد با کیفیت بالا و از پیش بررسی شده، قابلیت اطمینان نرم‌افزار را افزایش می‌دهد، زمان برنامه نویسی را سرعت می‌بخشد، و تست را ساده می‌کند. با پایگاه فعال کاربران و بهبود‌های مداوم کد، فریم ورک‌ها به بهبود امنیت کمک می‌کنند.

در نهایت باید گفت که فریم ورک‌ها برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه استفاده می‌شوند.

یک فریم ورک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع مختلفی از فریمورک‌ها وجود دارد که برخی از آن‌ها محبوب‌تر از سایرین هستند. توسعه‌دهندگان اغلب فریم‌ورک‌هایی را انتخاب می‌کنند که بیشتر با آن آشنا هستند اما فریم ورک انتخابی ممکن است برای کار آن‌ها مناسب نباشد. در عوض، هنگام تصمیم‌گیری در مورد فریم ورک مناسب برای پروژه‌ای که در دست دارید، ویژگی‌های زیر را برای انتخاب فریم ورک‌های خود در نظر بگیرید:

  •       کارکرد: فریم ورکی را انتخاب کنید که عملکرد مورد نیاز برای پروژه مورد نظر را فراهم کند، با توجه به اینکه هر فریم ورک محدودیت‌های خود را دارد، روی فریم ورکی سرمایه‌گذاری نکنید که بسیار بیشتر از نیاز پروژه شما باشد.
  •       سازگاری: یک فریم ورک خوب می‌تواند به ثبات برای پروژه‌های بزرگ یا توزیع شده کمک کند.
  •       آموزش‌ها: فریم ورکی را انتخاب کنید که دارای کد‌های مستند باشد و آموزش پیاده‌سازی آن وجود داشته باشد.
  •       انجمن فعال: فریم ورک‌ها فقط در اندازه پایه به کاربر پشتیبانی می‌دهند. فریم ورکی را انتخاب کنید که انجمن فعال پرسش و پاسخ داشته باشد

آموزش ویدیویی دیتابیس sql server پروژه محور


mage_1649707964

چالش‌های استفاده از فریم ورک نرم‌افزاری

فریم‌ورک‌های نرم‌افزاری می‌توانند به مشکلی پرهزینه تبدیل شوند، اگر توسعه‌دهندگان در زبانی که فریم ورک مبتنی بر آن است قوی نباشند یا اگر توسعه‌دهنده، بیش از حد به فریم ورک متکی باشد. مشکلی که ایجاد می‌شود می‌تواند منجر به کاهش عملکرد شود.

در انتخاب فریم ورکی که خیلی جدید است یا به خوبی پشتیبانی نمی‌شود، ریسک‌هایی وجود دارد. در صورتی که فریم ورک منسوخ شود، ممکن است نیاز به ابزار جایگزین و صرف هزینه زیادی داشته باشید. همین طور اگر فریم ورک دارای محدودیت‌هایی باشد که از قبل به خوبی درک نشده باشند، می‌تواند بر پروژه تأثیر بگذارد. 

چرا باید فریم ورک ها را در بوت کمپ برنامه نویسی آموزش ببینید؟

این موضوع که چرا باید در بوت کمپ های برنامه نویسی به یادگیری زبان ها و فرریمورک های برنامه نویسی بپردازیم به مزایای بوت کمپ ها بر می گردد. برای همین در ادامه به بررسی مزایای بوت کمپ برنامه نویسی پرداخته ایم تا خودتان به این نتیجه برسید که چرا باید بوت کمپ را برای یادگیری انتخاب کنید.

image_1649707926
  1. دوره های آموزشی کوتاه تر

بوت کمپ ها دوره های آموزشی کوتاه مدت و فشرده ای هستند که می توانید در آنها به بهترین نحو ممکن زبان های برنامه نویسی و فریم ورک ها را آموزش ببینید.

بوت کمپ ها به نسبت سایر دوره های آموزشی در مدت زمان خیلی کمتری آموزش شما را تکمیل می کنند. در نتیجه تا حد زیادی در وقت شما صرفه جویی می شود و می توانید خیلی زود به عنوان متخصص در زمینه ی مورد نظرتان وارد بازار کار شوید.

  1. امکان تجربه کار بر روی پروژه های واقعی

این موضوع که شما توسط افراد حرفه ای آموزش ببینید مهم است، اما باید بتوانید در کنار آن دانش آموزش دیده ی خود را به چالش نیز بکشید.

شما در بوت کمپ های برنامه نویسی با امکان کار بر روی پروژه های واقعی (با نظارت منتورها) دانش خود را در عمل محک میزنید و به فهم عمیق تر آن کمک می کنید.

  1. استخدام می شوید!

بعد از پایان دوره های آموزشی فریم ورک های برنامه نویسی و یا زبان های برنامه نویسی، شما به شرکت های متقاضی نیروی خبره برای استخدام معرفی می شوید.

این یکی از دلایل جذاب و مهم بوت کمپ ها است که باعث تشویق و میل بیشتر به ثبت نام در این دوره ها می شود. در واقع هدف همه ی ما از گذراندن دوره های آموزشی این است که پس از پایان دوره وارد بازار کار شویم و درآمد خوبی داشته باشیم.

خب بوت کمپ های برنامه نویسی این فرصت را علاوه بر آموزش تخصصی و حرفه ای، در اختیار ما می گذارند. البته این موضوع را فراموش نکنید که باید خیلی تلاش کنید تا از نظر علمی به درجه ی خوبی برسید و آمادگی انجام کار تخصصی در یک شرکت را داشته باشید.


مشاهده لیست قیمت انواع کولر آبی و گازی در ایمالز

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا