اخبار هوش مصنوعیهوش مصنوعی

10 واقعیت مهم که باید از هوش مصنوعی بدانیم

هوش مصنوعی به عنوان یکی از پر سر و صدا ترین تکنولوژی های دنیای امروزه شاخته می شوند افراد بسیار زیاد و با سطوح علمی مختلف تمایل به شاخت آن دارند. از این رو تصمیم گرفتیم 10 واقعیت مهم که هر انسان باید در مورد artificial intelligence را در این مطل بازگو نماییم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید

هوش مصنوعی می تواند صوت افراد را تشخیص دهد

قابلیت تشخیص صوت و یا Speech recognition قابلیتی است که در آن هوش مصنوعی می تواند صدای افراد را از یکدیگر متمایز کند. این قابلیت که همانند سایر قابلیت های در هوش مصنوعی به وسیله روش خاصی از آموزش متداوم، صورت می گیرد، انجام می شود.

بیشتر بخوانید: مقدمه ای بر natural language processing

tesla-optimus

هوش مصنوعی توانایی نوشتن را دارد

هوش مصنوعی در حال حاضر در زمینه های بسیاز زیادی پیشرفت کرده است. یکی از قابلیت هایی که تا حد زیادی برای هوش مصنوعی فعلی راحت بوده است، قابلیت نوشتن همانند انسان بوده است. ابزارهای بسیاری وجود دارد که در حال خاضر از این قابلیت بهره می برد. معروف ترین انها، قابلیت auto complete در هنگام جستجو و یا ارسال ایمیل است.

انسان ها توانایی تشخیص هوش مصنوعی از هوش انسانی را ندارد

در بسیاری از محافل علمی و کنفرانس های در مورد این مسئله، با دفعات دانشمندان، در گفتگو ها و مقالات علمی بیان داشته اند که، هوش مصنوعی قادر به عاشق شدن و روابط عاطفی-انسانی می باشد. در این بین عده ای مخالف این نظرات هستند و معتقدند که این مورد هیچ گاه اتفاق نخواهد افتاد.

 آزمایش تورینگ با هدف نام گذاری هوش کامپیوتری به عنوان هوش مصنوعی، بسیار مرسوم است. در این آزمایش یک انسان بدون دانستن اینکه قرار است با یک هوش غیر انسانی مقابله کند، روبه رو می شوند. در این حالت اگر انسان متوجه آن نشود که هوش مقابل آن هوش غیر انسانی است، می توان آن هوش را هوش مصنوعی نامید.

بیشتر بخوانید: افزایش قدرت ماشین لرنینگ به کمک محاسبات کوانتومی

nlp

هوش مصنوعی دقیق تر از انسان ها خواهد بود

همانطور که می دانید انسان ها هر کدام یک از یک حافظه و مغز بهره می برند. اما توانایی تحلیل و رفتارهای آنها مشابه یکدیگر نیست و هر کدام از انها متفاوت با یکدیگر هستند. انسان ها در توان کار کردن و قدرت تحلیل یکسان نبوده و با یدیگر متفاوت هستند. انسان ها خسته می شوند و ممکن در نتیجه می توان انتظار داشت که هوش مصنوعی در آینده نه چندان دور، بسیار قوی تر و دقیق تر از انسان ها عمل خواهند کرد. در نتیجه این باور می تواند موجب رشد سریعتر هوش مصنوعی در دنیا شود. است در هنگام خستگی مرتکب اشتباه شوند. همانند بسیاری از تصادفاتی که به علت خستگی و خواب آلودگی رخ می دهد.

بیشتر بخوانید: Deep mind بهتر از انسان ها یک برنامه را توسعه می دهد

machin learning

هوش مصنوعی می تواند جایگزین عامل انسانی شود

این باور که هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل را از بین خواهد بود و به عقیده دانشمندانی که عصر هوش مصنوعی را از بین رفتن مشاغل سطحی انسانی می دانند، تا حد بسیار زیادی درست است. زیرا هوش مصنوعی می تواند بدون خستگی و 7 روز هفته و 24 ساعت بانه روز بدون تلف کردن وقت کار کند. هم اکنون در بسیاری ازمشاغل همانند سیستم های crm یا ارتباط با مشتری، هوش مصنوعی، جایگزین عامل انسانی شده است.

هوش مصنوعی می تواند خود را ترمیم و رفتار خود را اصلاح کند

همانطور که می دانید، انسان ها دارای اخلاقیات متفاوتی هستند و بسیاری از افراد قادر به اصلاح رفتارهای بد خود نیستند. در نقطه مقابل، افرادی هستند که با صحبت و مشاوره های طولانی و متداوم، می توانند رفتار بد خود را جبران وتغییر دهند. این روند تغییر ممکن است روزها و یا حتی سالها زمان ببرد. از این رو، هوش مصنوعی در کمترین زمان ممکن و یا گاهی چند ثنیه، می تواند رفتار بد خود را ترمیم و جبران کند.

بیشتر بخوانید: سیر تا پیاز کمپانی zoox

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی احساسات را تشخیص می دهد

توانایی درک احساس یکی از مواردی است که عده ای بر این باور بودند که هیچ گاه هوش مصنوعی به این سطح از تکنولوژی و پیشرفت نخواهد رسید تا بتواند احساسات را تشخیص دهد. خوب این فرضیه تا حد بسیار زیادی اشتباه بوده است چرا که، در حال حاضر یکی از بهترین فناوری هایی که با هوش مصنوعی می توان آن را سهل و آسان کرد، توانایی درک احساسات است.

Sentiment analysis یا تجزیه و تحلیل احساسات، نام تکنیک و روشی در هوش مصنوعی و machine learning است که به وسیله آن می تواند احساسات عامل انسانی را تجزیه و تحلیل نمود. توانایی بررسی هزاران نظر در وبسایت های فروشگاهی و یا تشخیص ایمیل spam از غیر آن را می توان به عنوان نمونه هایی از تجزیه و تحلیل احساسات معرفی کرد.

بیشتر بخوانید : اخبار هوش مصنوعی

ربات بوستون داینامیک

بیشتر ربات های هوش مصنوعی زن هستند

شاید این نکته از 10 نکته مهم در مورد هوش مصنوعی بیشتر از سایر موارد تعجب شما عزیزان را برانگیخته باشد. در حال حاضر بیش از 65 درصد ربات های ساخته شده در جهان، با نام گذاری به نام یک زن، در حال ایفای نقش هستند. یکی از مهمترین دلایل این انتخاب ها، توانایی ذهنی فوق العاده بانوان و همچنین توانایی انجام کارهای مختلف در زمان واحد است.

حیوانات خانگی هوش مصنوعی جایگزین حیوانات واقعی خواهند شد

نگهداری از حیوانات خانگی به خصوص در حیاهوی زندگی شهری امروزه امری دشوار تلقی می شود. از این رو بسیاری از کمپانی های سازنده ربات همانند کمپانی بوستون داینامیک  اقدام به ساخت ربات هایی همانند سگ ها و گربه ها کرده اند. نگهداری از این ربات های حیوانی هوش مصنوعی امری ساده تر برای انسان ها بوده و از بسیاری از حیوانات سود رسانی و هوشمندی بیشتری دارند.

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا