خبرهای روز تکنولوژی

کاهش شدید قیمت جهانی کارت های گرافیک

کاهش قیمت کارت های گرافیک در کاهش شدید قیمت ارز های دیجیتال در چند روز اخیر در چند رو اخیر، شاید مهمترین خبر برای علاقه مندان به بازی های رایانه ای و کارت های گرافیک باشد. یکی از دلایل کاهش قیمت کارت های گرافیک به گفته ی بسیاری از منابع معتبر، انتقال بستر اتریوم از از سیستم pow به pos است.

بیشتر بخوانید: خبرهای روز تکنولوژی

گرافیک

سقوط اخیر ارزش ارز دیجیتال و کاهش ناگهانی قیمت کارت گرافیک

در چند سال گذشته و با رونق گرفتن ارزهای دیجیتال و استفاده از کارت های گرافیکی برای انجام ماینینگ، قیمت کارت های گرافیک در مقایسه با سال های گذشته بسیار گرانتر شده بود. طی هفته گذشته و با توجه به کاهش شدید قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، قیمت کارت های گرافیک کمپانی انویدیا که یکی از بزرگترین تولید کنندگان کارت های گرافیک سراسر جهان است، روند نزولی کاهش قیمت را آغاز کرده است.

بیشتر بخوانید: اخبار هوش مصنوعی 

ظاهرا کاهش قیمت شدید ارزهای دیجیتال در پی ممنوعیت استفاده از انها در بسیاری از کشورهای جهان اتفاق افتاده است. همانطور که در خبر افزایش قیمت کارت گرافیک به آن پرداختیم، یکی از مهمترین دلایل گرانی قیمت کارت های گرافیک، کمبود تراشه ها نیز می باشد. در حال حاضر کارت گرافیک های کمپانی انودیا 77 درصد و قمیت کارت های گرافیکی کمپانی AMD 67 درصد گرانتر در بازار عرضه می شود. با کاهش شدید نرخ ارز های دیجیتال و برطرف شدن مشکل کمبود تراشه ها، انتظار این را داریم که در سال 2022 میلادی، شاید افزایش قابل توجه قیمت کارت های گرافیک نباشیم.

بیشتر بخوانید: نقدو بررسی موبایل

gpu

این  نکته مهم و حائز اهمیت را فراموش نکنیم که قیمت این پردازنده‌های گرافیکی و مخصوصاً قیمت Radeon RX 6800 و RX 6800 XT  کمپانی AMD با کاهش زیاد قیمت روبه رو بوده اند و به طبع انتظار این را داریم که در هفته های آینده، قیمت کارت های گرافیک در بازار ایران نیز کاهش یابد.

بیشتر بخوانید: نقد و بررسی لپ تاپ 

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا