اخبار تکنولوژیتکنولوژی

کارمندان فیسبوک ، اوبر و مایکروسافت ، به دفاتر شرکت بازمی گردند

براساس گزارش بلومبرگ، فیس بوک در حال برنامه‌ریزی برای شروع بازگشت کارمندان به دفاتر در ماه می، پس از یک سال کار از راه دور به دلیل بیماری همه‌گیر COVID۱۹ است.

مدیر عامل فیس بوک، مارک زاکربرگ، با شروع بیماری همه گیر کرونا و دور کار شدن کارمندان ، در بیانیه ای اعلام کرد که کارمندان میتوانند برای همیشه دور کار باقی بمانند . اما خبر ها خلاف این را نشان میدهد زیرا این کمپانی در حال برنامه ریزی برای ورود کارمندان به دفاتر کار است . فیس بوک در حال بازگشایی دفاتر خود در منطقه خلیج است، از جمله دفتر مرکزی منلو پارک، اما ظرفیت آن را ۱۰ درصد برای شروع محدود می‌کند.به نقل از بلومبرگ ، این شرکت قصد دارد تا پایان سال میلادی ظرفیت دفاتر را به 50 درصد برساند .

به گزارش رویترز، Uber اعلام کرده است که در ۲۹ مارس با ظرفیت محدود ۲۰ درصد،  مقر سان‌فرانسیسکو  خود را بازگشایی خواهد کرد. اوبر در نظر دارد محدودیت‌ های کرونایی مشابهی مانند فیس بوک را دنبال کند . این درحالی است که اوبر تابیش از این اجازه کار از راه دور تا اواخر سپامبر 2021 را به کارمندانش داده بود .

سایر شرکت‌های فن‌آوری در داخل و خارج از کالیفرنیا در حال اتخاذ رویکرد ترکیبی هستند .

گوگل و مایکروسافت به دنبال مدل‌های کار ترکیبی هستند ، مایکروسافت با بازگشایی پایگاه ردموند، واشنگتن، در ۲۹ مارس رسما شروع به کار می‌کند.این شرکت همچنین انتظار دارد که کار پاره‌وقت خانگی یک استاندارد برای تمام کارمندان اداری باشد.

برنامه‌های گوگل هنوز قطعی نیست، گوگل در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود که کارمندان قادر خواهند بود تا سپتامبر ۲۰۲۱ از خانه کار کنند . 

با توجه به این که تا به این لحظه بیش از 100 میلیون نفر در ایالات متحده، حداقل دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند ، این احتمال وجود دارد در 6 ماه دوم سال میلادی کارمندان اکثر کمپانی های بزرگ به زندگی عادی برگردند.

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا