تکنولوژی

چک لیست ایمن سازی اطلاعات دیجیتالی

اطلاعات دیجیتال عموماً مایه حیات هر سازمان مشخصی است که حاوی داده های ضروری شرکت است که برای راه اندازی کسب و کار مورد نیاز است. دفاتر بدون کاغذ در سراسر صنایع به یک امر عادی تبدیل شده است و کار از راه دور به توانایی به اشتراک گذاشتن اطلاعات الکترونیکی برای برقراری ارتباط ، اعلامیه و همکاری بستگی دارد.

تمام اطلاعات دیجیتال باید به طور مناسب در تمام دستگاههایی که برای دسترسی ، انتقال و ذخیره آنها استفاده می شود ، ایمن باشد و این لیست بررسی از TechRepublic Premium راهکاری برای اجرای حداکثر حفاظت امنیتی برای اطلاعات دیجیتالی شما ارائه می دهد.  برای استفاده موثر از این چک لیست ، اطلاعات را به چهار دسته تقسیم کنید:

عمومی: همه کارمندان و افراد خارجی می توانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند. این اطلاعات دیجیتالی معمولاً بسیار عمومی بوده و هیچ خطری برای شرکت ایجاد نمی کند. به عنوان مثال یک بیانیه مطبوعاتی که ویژگی های محصول جدید را تشریح می کند.

داخلی: اطلاعات مربوط به شرکت که فقط برای همه کارمندان قابل دسترسی است. این اطلاعات دیجیتالی ممکن است شامل یک دفترچه راهنمای کارمندان ، سیاست های عملیاتی و اطلاعیه هایی باشد که فقط برای کاربران داخلی در نظر گرفته شده است.

محرمانه: اطلاعات دیجیتالی محرمانه بر اساس رویکرد دسترسی تیم است و نمونه هایی از آن ممکن است شامل جزئیات پروژه ، اطلاعات تماس یا اهداف پایان سال باشد.

محدود: فقط افراد خاص مانند مدیران سطح C ، مدیران مشاغل یا تحلیل گران مالی باید به این اطلاعات دیجیتالی دسترسی داشته باشند. این ممکن است شامل اسرار تجاری ، داده های دارندگان کارت یا برنامه های قیمت گذاری محصول باشد که در دست توسعه است.

بیشتر بخوانید :

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا