اخبار تکنولوژیتکنولوژی

چه کسانی اولین مسافران سفر خصوصی به فضا هستند؟

تمامی نفرات ماموریت inspiratio 4 ، که اولین سفر خصوصی فضا در طول تاریخ است ، مشخص شده اند . این افراد در پرتابی که قرار است آواخر سال میلادی جاری انجام شود، روی کپسول دراگون spacex برای چند روز در مدار زمین گردش کنند.

جالب است که بدانید هزینه این ماموریت توسط jared isaacman مدیر عامل شرکت shif4 پرداخت شده است . در نتیجه اولین مسافر ، خود این شخص است . دومین مسافر  haylay aceneaux  نام دارد که خانومی 29 ساله است و در بیمارستان سنت جونز به عنوان دستیار پزشک مشغول به کار است .

2 نفر دیگر به تازگی انتخاب شده اند . نفر سوم این سفر خانوم  sian proctor استاد دانشگاه آریزونا می باشد . و نفر آخر آقای chirs sembroski که  از کارمندان شرکت لاکهید مارتین است، برنده سفر شگفت انگیز به فضا خواهد بود .  این چهار نفر تا اواخر سال میلادی باید دوره های فضانوردی و تمرین های مرتبط با آن را پشت سر بگذارند .

این افراد قرار است در 15 سپتامبر روی کپسول دراگون که به وسیله موشک فالکون 9 پرتاب خواهد شد ، برای چند روز در فضا و روی مدار زمین گردش کنند و سپس به زمین بازگردند . کمپانی spacex برای این ماموریت تغییراتی در کپسول دراگون ایجاد کرده است . به این دلیل که در این ماموریت کپسول قرار نیست به ایستگاه فضایی متصل شود ، spacex محل اتصال را با گنبدی شیشه ای شکل جایگزین کرده است تا فضانوردان بتوانند منظره ی بهتری از فضا داشته باشند .

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا