اخبار تکنولوژیتکنولوژی

پیکسل های ردیاب ایمیل ،ممکن است یک تهدید برای حریم خصوصی باشد

پیکسل های نامرئی که تاچندی پیش به منظور نظارت بر نحوه عملکرد ایمیل  و اطلاع از بازکردن و خواندن ایمیل توسط کابر به کار گرفته میشد ، حالا به عنوان یک تهدید برای حریم خصوصی مطرح شده است .

سرویس پیام رسان  Hey به دنبال درخواستی از بی بی سی ، ترافیک خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و دریافت که تقریباً دو سوم ایمیل های ارسال شده به حساب های ایمیل خصوصی کاربرانش حاوی مواردی است که به عنوان پیکسل جاسوسی شناخته می شود.

یکسل های جاسوسی ، همچنین به عنوان پیکسل های ردیابی یا فانوس های وب شناخته می شوند ، فایلهای تصویری کوچک و نامرئی – از جمله .PNG ها و .GIF ها – هستند که در متن محتوای ایمیل وارد می شوند. ممکن است به صورت واضح ، سفید یا رنگ دیگر برای ادغام با محتوا به نظر برسند و توسط گیرنده دیده نشود و غالباً به اندازه 1×1 پیکسل باشند.

زمانی که ایمیل باز می شود ، پیکسل ردیابی به طور خودکار بارگیری می شود و سازنده و یا ارسال کننده ایمیل را از باز کردن ایمیل و خواندن آن مطلع می کند . همچنین ممکن است تعداد دفعات باز شدن ایمیل ، آدرس IP مرتبط با مکان کاربر و میزان استفاده از دیوایس را ثبت کنند. از پیکسل های مشابه نیز به طور گسترده در دامنه های وب برای ردیابی بازدیدکنندگان استفاده می شود.

پیکسل های ردیابی مدتی است که وجود دارد اما شناخته شده نیستند. برای بازاریابان ، پیکسل ها می توانند روشی ارزشمند برای اندازه گیری سطح تعامل ، تخمین موفقیت در کمپین های بازاریابی و به طور بالقوه برای ارسال پیگیری و یادداشت های شخصی تر هنگام خواندن پیام باشند ، اما به آنها پاسخی داده نشود.

در اروپا ارگان GDPR از سازمان ها درخواست کرده است تا درصورت ارسال چنین ایمیل هایی ، به کاربران خود در مورد آن  اطلاع دهند .

برای جلوگیری از این اقدام می توانید از افرونه های block tracker بر روی مرورگر خود استفاده کنید

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا