خبرهای روز تکنولوژی

پرداخت 8 میلیون دلاری گوگل به محققین امنیت در سال 2021

همانطور که می دانید، گوگل یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های حوزه تکنولوژی است و در حال حاضر، بیشترین درآمد خود را از فروش تبلیغات به دست می‌آورد. تبلیغات هدفمند گوگل باعث بهبود فروش کالا و خدمات تبلیغ دهندگان شده است و باعث اطمینان و صرف هزینه‌های هنگفت تبلیغات و پرداخت آن به گوگل شده است. 

در بسیاری از فناوری‌های روز دنیا، صنعت تبلیغات حرف اول را می زند و بسیاری از کمپانی مطرح همانند گوگل و فیس‌بوک، از این طریق بیشترین درآمد را دارند. کیفیت بالای تبلیغات در این کمپانی‌ها ناشی از جمع آوری و تحلیل اطلاعات و احساس مردم دنیا است. کاری که گوگل در آن متخصص است. 

بیشتر بخوانید: بررسی گلکسی s22

GOOGLE

آیا امنیت مهمترین اولویت گوگل است

گوگل گفته است که در طی سال 2022 میلادی، مبلغ 8 میلیون دلار را صرف بهبود امنیت گوگل کرده است. به گزارش pc mag مقدار 300.000 دلار از این مبلغ را صرف امور خیریه کرده است و این مبلغ را به دلیل فاش نشدن اطلاعات هک شده توسط هکر های کلاه سفید، پرداخت کرده است.

کمپانی گوگل اعلام کرده است که هم اکنون 694 محقق و فعال در زمینه امنیت اطلاعات در بیش از 62 کشور جهان دارد. بسیاری از این افراد بر روی تحقیق و مطالعه بر روی بهبود پلتفرم های اندروید و گوگل کروم و دیگر برنامه های پرکاربرد کمپانی گوگل هستند.

بیشتر بخوانید: آیفون 13 به طور قابل ملاحظه ای سریعتر از گلکسی S22 است

در سال 2021 گوگل با راه اندازی گوگل bug hunters، که یک پلتفرم اختصاصی برای محققین امنیتی است، نشان داد که بیش از گذشته به دنبال حفظ امنیت برنامه های خود و اطلاعات کاربرانش است. در این پلتفرم، محققین امنیتی تلاش می کنند تا حفره های امنیتی موجود را شناسایی و رفع نمایند.

گوگل گفته است که با راه اندازی Google Bug Hunters platform های جدیدتر، تلاش می کند تا بستری را براش گوش کردن به اشتراک گذاری تحقیقات محققین حوزه امنیت فراهم کند و در تلاش برای یک اینترنت امن برای تمامی کاربرانش  است.  

بیشتر بخوانید: پیش بینی کنفرانس آینده اپل در ماه مارچ 2022

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا