اخبار تکنولوژیتکنولوژی

همکاری گوگل و اینتل برای اجرای سریعتر شبکه 5G

شایلش شوکلا ، مدیر کل Google Cloud VP  در مقاله ای گفت : ما معتقدیم که با مشارکت در سراسر شبکه ارتباط از راه دور – با ارائه دهندگان برنامه ها ، شرکت های مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) ، ارائه دهندگان سخت افزار و مخابرات جهانی – می توانیم زمان عرضه عمومی شبکه 5G  را کاهش دهیم .

مدیر عامل شرکت Intel و مدیر کل شبکه بسترهای نرم افزاری اینتل ، افزودند : “5G” یک انتقال سریع به فناوری های بومی ابر است. تلاش های ما با Google Cloud و اکوسیستم گسترده تر به آنها کمک می کند راه حل های چابک و قابل مقیاس برای موارد استفاده 5G هرچه سریعتر عرضه شوند.

در طرح گوگل و اینتل ، 5G vRAN با استفاده از پلتفرم برنامه Google Cloud Anthos با سیستم عامل ها و راه حل های بومی ابری مستقر خواهد شد. در این سیستم عامل ، نرم افزار مرجع FlexRay اینتل را اجرا خواهید کرد. در همین پلت فرم ، این جفت از مدل استقرار Open Network Edge Service (OpenNESS) بومی ابر اینتل نیز استفاده خواهد شد. OpenNESS یک جعبه ابزار نرم افزاری Multi-Access Edge Computing (MEC) است. این سیستم عامل ها را قادر می سازد تا از بین سیستم ها و عملکردهای شبکه با چابکی ابر مانند در هر نوع شبکه ، پردازش و مدیریت کنند. توزیع منبع باز OpenNESS ایجاد برنامه های محاسبات لبه را برای توسعه دهندگان ابر و اینترنت اشیا (IoT) آسان می سازد

به طور خاص ، این قابلیت ها را برای سرعت بخشیدن به توسعه برنامه ها ارائه می شود .  با تشریح پیچیدگی شبکه برای توسعه دهندگان Cloud و IoT ، مهاجرت برنامه ها از ابر به edge را آسان تر می کند.

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا