اخبار تکنولوژیتکنولوژی

نکات مهمی که قبل از فروش موبایل باید بدانید

1- بکاپ گرفتن از لیست مخاطبین

اگر از گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید  استفاده می کند ، قبل از فروش از backup contact خود مطمئن شوید .اگر تماس‌های شما با حساب کاربری Gmail هماهنگ نشده اند، می‌توانید این کار را به صورت دستی و با مراجعه به https://Conacts.google.com/انجام دهید.

2- از پیام های خود و سوابق تماستان پشتیبان بگیرید

همانند لیست مخاطبین، شما می‌توانید از پیام‌های خود و سوابق تماستان پشیبان بگیرید.شما می‌توانید با ذخیره کردن پیغام‌های خود در گوگل درایو،  یک پشتیبان برای پیام‌های خود ایجاد کنید و می‌توانید آنهارا در گوشی جدیدتان آن را بازیابی کنید.در همین برنامه می‌تواند برای پشتیبانی از سوابق تماس می توانید از همین روش اقدام کنید 

3- از رسانه های تلفن همراه خود پشتبان بگیرید

پشتیبان گرفتن از عکس ها و فیلم ها قبل از فروش موبایل امری ضروری و مهم است . شما می توانید رسانه خود را در فضای ابری یا سایر ذخیره ساز های نگهداری کنید .شما می‌توانید با استفاده از گوگل فوتوز، گوگل درایو، درایو مایکروسافت، DropBox یا هر سرویس ابری معتبر دیگری به سراغ یک پشتیبان ابر بروید و یا می‌توانید به صورت فیزیکی فایل‌های رسانه‌ای را به یک هارد درایو خارجی یا SSD انتقال دهید.

4-خروج از تمام حساب های کاربری قبل از خاموش کردن تلفن همراه

خروج از تلفن همراه حتی بازگشت به تنظیمات کارخانه نمی تواند تظمین خروج از حساب های کاربری وارد شده در تلفن همراه را انجام دهد. بنابراین قبل زا خروج با log out کردن در تمامی حساب های کاربری خیال خود راحت کنید .

5- sd کارت خود را فراموش نکنید

کارت‌های microSD را، اگر از هر کدام از آن‌ها استفاده می‌کنید، از گوشی خود بردارید . اگر اطلاعات مهمی در sd cart خود دارید از آنها نیز بکاپ تهیه کینید

6- سیمکارت خود را بردارید

این چیزی است که نیازی نیست به شما گفته شود، اما با این حال فراموش نکنید که سیم‌کارت خود را بیرون بیاورید.

7-بررسی کنید که آیا گوشی شما رمزنگاری شده‌است یا خیر

قبل از اقدام به راه‌اندازی مجدد کارخانه، بررسی کنید که آیا گوشی اندروید شما رمزگذاری شده‌است یا خیر.اگر نه، می‌توانید این کار را به صورت دستی از طریق تنظیمات تلفن انجام دهید.رمزگذاری دسترسی  و بازیابی به داده‌های تلفن شمارا برای شخص دیگری بسیار دشوار می سازد..

8-تنظیم مجدد کارخانه یک اجبار است

حالا، زمانی که مطمئن هستید که یک پشتیبان ازتمام فایل‌های مهم گوشی خود ساخته‌اید و همچنین رمزنگاری شده‌است،حال میتوانید اقدام به راه اندازی تنظیمات کارخانه کنید.انجام این کار همه چیز را بر روی گوشی هوشمند شما پاک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا