اخبار تکنولوژیتکنولوژی

مدیر عامل مایکروسافت :حمله به SolarWinds بزرگترین و پیچیده ترین هک تاریخ است

براد اسمیت ، رئیس شرکت مایکروسافت گفت:  یک کمپین هک که از یک شرکت فناوری ایالات متحده به عنوان سکوی پرشی برای به خطر انداختن مجموعه ای از سازمان های دولتی ایالات متحده استفاده می کند ، “بزرگترین و پیچیده ترین حمله ای است که جهان تاکنون دیده است“.

این عملیات که در ماه دسامبر مشخص شد و به گفته دولت آمریكا احتمالاً توسط روسیه برنامه ریزی شده است ، نرم افزار ساخت SolarWinds Corp را نقض كرد و به هزاران شركت و دفاتر دولتی كه از محصولات آن استفاده می كردند ، به هكرها دسترسی پیدا كرد. هکرها به ایمیل های وزارت خزانه داری ، دادگستری و بازرگانی ایالات متحده و سایر آژانس ها دسترسی پیدا کردند.

کارشناسان امنیت سایبری گفته اند که شناسایی سیستم های به خطر افتاده و اخراج هکرها ممکن است ماه ها به طول انجامد. اسمیت در مصاحبه ای که روز یکشنبه از برنامه CBS “60 دقیقه” پخش شد ، گفت: “من فکر می کنم از منظر مهندسی نرم افزار ، شاید منصفانه باشد که بگوییم این بزرگترین و پیچیده ترین حمله ای است که جهان دیده است.” این نقض می تواند تا 18000 مشتری SolarWinds را که از نرم افزار نظارت بر شبکه Orion شرکت استفاده کرده اند ، به خطر بیندازد و احتمالاً به صدها مهندس اعتماد کرده است. اسمیت گفت: “هنگامی که ما هر آنچه را که در مایکروسافت دیدیم مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم ، از خود پرسیدیم که چه تعداد مهندس روی این حملات کار کرده اند. و جوابی که به آن رسیدیم ، قطعاً بیش از 1000 مورد بود.” سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده ماه گذشته گفتند که روسیه “احتمالاً” در پشت نقض SolarWinds است ، که به گفته آنها به نظر می رسید هدف جمع آوری اطلاعات به جای اقدامات مخرب باشد.

روسیه مسئولیت  هک را رد کرده است.

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا