اخبار تکنولوژیتکنولوژی

مایکروسافت در تلاش است تا نوتیفیکیشن های مزاحم برای کاربران را مسدود سازی کند

Microsoft Edge در نسخه 88 با استفاده از بازخورد کاربران و با رویکرد جلوگیری از مزاحمت نوتیفیکیشن های مرورگر برای کاربران ، ویژگی جدیدی به نام درخواست های اطلاع رسانی تطبیقی را بدست خواهد آورد.

در Microsoft Edge 84 ، مایکروسافت برای درخواست هشدارهای ناخواسته از وب سایت هایی که اجازه صدور اعلان به کاربران را دارند ، به طور پیش فرض درخواست های اطلاع رسانی  را معرفی کرد. به جای آنکه کاربر بخواهد درخواست اعلان را بپذیرد یا رد کند ، این درخواست ها در پشت نماد زنگ با عنوان اعلانات مسدود شده پنهان می شد . مایکروسافت پس از ارائه درخواست اعلان به طور پیش فرض ، مشاهده کرد که افراد کمتری حتی در وب سایت هایی که قبلاً آنها را پذیرفته بودند ، اعلان ها را می پذیرند.

برخی از کاربران همچنین شکایت داشتند که نتوانستند نحوه فعال کردن اعلان ها را برای سایت های مورد علاقه خود پیدا کنند ، در حالی که برخی دیگر نمی دانستند که چرا اعلان های سایت های مورد علاقه آنها متوقف شده اند.

تیم Microsoft Edge می نویسد: “برای ایجاد توازن خوب ، ما رویکرد جدیدی را ایجاد کرده ایم که درخواست اعلان تطبیقی ​​را فراخوانی می کنیم و آزمایش آن را در Microsoft Edge 88 آغاز کرده ایم.با این رویکرد جدید ، ما یا درخواست های سریع  را بر اساس داده های حاصل از انتخاب واقعی کاربر ارائه می دهیم.

مایکروسافت سیستم امتیاز دهی به نوتیفیکیشن ها را معرفی خواهد کرد و در آن از کاربران درباره مفید بودن نوتیفیکیشن ها و عدم آن نظر خواهی می کند و اگر نوتیفیکیشن توسط کاربر امتیاز پایینی بگیرد آن نوتیفکیشن  برای وی نمایش داده نخواهد شد .

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا