اخبار هوش مصنوعیهوش مصنوعی

فناوری رباتیک کمک می کند ساختمان ها در زمان کمتری ساخته شوند

فناوری روباتیک  که در حال ظهور  است ، ممکن است به زودی به شرکت های ساختمانی و پیمانکاران کمک کند تا در زمان کمتری و  با کیفیت بالاتر و  هزینه کمتری ساختمان بسازند . مبتکران یک سیستم رباتیک ساختمانی جدید را توسعه داده و در حال آزمایش هستند که از یک طراحی مکانیکی ابتکاری با پیشرفت در فناوری سنجش بینایی رایانه برای کار در محیط ساخت استفاده می کند.

مبتکران دانشگاه پوردو یک سیستم رباتیک ساختمانی جدید ساخته و در حال آزمایش هستند که از یک طراحی مکانیکی ابتکاری با پیشرفت در فناوری سنجش بینایی رایانه برای کار در محیط ساخت استفاده می کند.این فناوری با حمایت National Science Foundation توسعه یافته است.

الگوریتم های بینایی رایانه ای که برای این پروژه تهیه شده اند ، به سیستم رباتیک اجازه می دهند تا عناصر ساختمانی را حس کرده و آنها را با داده های مدل سازی اطلاعات (BIM) در محیط های مختلف مطابقت داده و از موانع یا خطرات ایمنی در زمینه عملیاتی سیستم پیشگیری کند.رهبری این پروژه را جیانسونگ ژانگ ، استادیار فن آوری مدیریت ساخت و ساز در انستیتوی پلی تکنیک پردو بر عهده دارد .

بیشتر بخوانید :

منبع
sciencedaily
مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا