اخبار تکنولوژیتکنولوژی

جذب سرمایه 1 میلیارد دلاری تلگرام

پاول دورف مدیر عامل  تلگرام  در صفحه رسمی خود اعلام کرد : با عرضه اوراق قرضه ، توانسته است 1 میلیارد دلار سرمایه جذب این شرکت کند .

چندی پیش مدیر تلگرام با بیان اینکه پروژه ای در سطح تلگرام ، نیازمند میلیارد ها دلار سرمایه گذاری و  هزینه است ، افزود :  تلگرام یه شدت نیازمند سرمایه گذاری برای تامین هزینه هاست . این در حالی است که قبل از این  وی تمام هزینه ها ی کمپانی را از ثروت شخصی خودش پرداخت می کرده است . چندی پیش دورف قصد داشت با عرضه رمز ارز گرام و بلاکچین TON ، برای کمپانی درامد زایی داشته باشد که با مشکلات حقوقی فراوان این پروژه به شکست انجامید .

جذب سرمایه برای کمپانی های بزرگ معمولا از 3 طریق انجام می شود :

  1. فروش سهام به صورت خصوصی و عرضه اوراق مشارکت
  2. دریافت وام از بانک
  3. عرضه عمومی سهام در بازار بورس

به نظر می رسد که تلگرام این سرمایه را از طریق دریافت وام از بانک یا همان عرضه اوراق قرضه ، تامین کرده است . لیست بانک ها و افراد سرمایه گذار در تلگرام تا کنون منتشر نشده است . اما با توجه به اینکه چندی بیش مالک این کمپانی بزرگ سفری به امارات و دبی داشته است ، این احتمال وجود دارد که اماراتی ها حالا جزء  سرمایه گذاران اصلی این مجموعه باشند .

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا