اخبار تکنولوژیتکنولوژی

تغییر الگوریتم گوگل برای شناسایی کاربران ایرانی

طبق گزارشات منتشر شده از یوتیوب ایرانیان و اطلاع رسانی های افراد مختلف در توییتر ، به احتمال زیاد گوگل شیوه شناسایی موقعیت کاربران را تغییر داده است .

بعضی از کاربران ایرانی گزارش داده اند که حتی با فیلتر شکن هم نمی توانند به سرویس هایی که قبلا از سوی گوگل تحریم شده است ، دسترسی پیدا کنند . سرویس هایی مانند google analitics  و کنترل پنل توسعه دهندگان اندروید و  سرویس های گوگل کلود ، دچار مشکل شده  اند . سرویس هایی مانند جیمیل که از قبل تحریم نبوده اند هنوز دچار مشکل نشده اند .

بیشتر بخوانید :  عصر جدید در دنیای جستجو –  کنفرانس io گوگل 

طبق نظرات اکثر کاربران بیشتر افرادی که از فیلتر شکن رایگان استفاده می کرده اند دچار مشکل شده اند . فیلتر شکن های رایگان به این دلیل که یک ip  در اختیار تعداد زیادی کاربر قرار میگیرد و به دلیل سرویس هایی که پتانسیل ip leak بالایی دارند در خطر بیشتری قرار دارند، باعث شناسایی موقعیت مکانی آنها و شناسایی آنها توسط گوگل شده است .

چندی پیش یوتیوبر های ایرانی نیز ، خبر از صفر شدن درآمد حاصل از بازدید کاربران ایرانی داده بودند و اکثرا عنوان کرده اند که به دلیل قانون جدید مالیاتی یوتیوب و درخواست یوتیوبر های آمریکایی مبنی بر استفاده کاربرانشان از فیلتر شکن برای دور زدن قانون مالیاتی ، باعث شده است که گوگل به شدت به ip ها حساس شده و ip های ورودی را کنترل نماید و این موضوع برای ایرانیان موضوع جدیدی نیست .

توصیه ما به شما این است که بهتر است با مراجعه به آدرس takeout.google.com از اطلاعات اکانت گوگل خود بکاپ تهیه کنید

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا