خبرهای روز تکنولوژی

آمار نصب ویندوز 11 در جهان

به نقل از منابع معتبر، ویندوز 11 پس از 4 ماه از معرفی رسمی، تنها 11 درصد محبوبیت را به دست آورده است. سایت AdDuplex  طبق آمار رسمی که چندی پیش منتشر کرد، میزان استفاده از ویندوز 11 در بین استفاده کنندگان پلتفرم ویندوز در سراسر جهان آماری 11 درصدی را نشان می دهد.

این امار توسط سایتی که در بالا به آن اشاره کردیم به صورت رسمی منتشر شده است و در حال حاضر در دسترس عموم قرار دارد. این سایت یکی از زیر مجموعه های ردموندی ها می باشد که در زمینه تبلیغات با این کمپانی همکاری دارد.

بیشتر بخوانید: احتمال خرید برند تناسب‌اندام Peloton توسط اپل

ویندوز 11-2

ویندوز 11 چند درصد سهم بازار را در اختیار دارد

این گزارش ها کاملا مخالف گفته های ردموندی ها در مورد استفاده همگان از ویندوز 11 می باشد. زیرا چندی پیش کمپانی مایکروسافت در بیانیه ای اعلام کرده بود که: استقبال از ویندوز 11 کاملا دوز از انتظارشان بوده است و آمار نصب در ماه های اولیه عرضه رسمی، رشدی چشمگیر را نشان می دهد.

بیشتر بخوانید: خبرهای روز تکنولوژی

جالب است بدانید، با عرضه رسمی ویندوز 11 مایکروسافت، آمار های نصب و اجرای ویندوز 10 نیز روند صعودی داشته و به 12 درصد در سراسر دنیا رسیده است. این آمار تا بیش از این حدود 5 درصد کمتر بوده است.

در حال حاضر بیشترین آمار نصب در میان ویندوز های عرضه شده توسط ردموندی ها متعلق به ویندوز 10 در نسخه desktop است. با توجه به امکان آپدیت ویندوز 10 و تغییر آن به ویندوز 11، باید انتظار این را داشته باشیم که با برطرف شدن مشکلات مهم و تاثیر گذار ویندوز 11 در آپدیت های بعدی، روند کوچ از ویندوز 10 به ویندوز 11 صعودی و رو به افزایش باشد.

بیشتر بخوانید: کاهش شدید قیمت جهانی کارت های گرافیک

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا