خبرهای روز تکنولوژی

آدرس های وب مبتنی برایموجی در مروگر اپرا فعال شد

مرورگر opera یکی از مرورگر های قدیمی و با سابقه‌ی بسیار است که در زمینه نوآوری و ریسک پذیری در بسیاری از زمینه‌ها پیش قدم بوده است. در حال حاضراین مرورگر ویژگی جدیدی را به خود اضافه کرده است که براساس آن شما می‌توانید به جای وارد کردن متن، با استفاده از ای موجی جستجو کنید.

بیشتر بخوانید: آیفون 14 در حال آزمایش برای تولید انبوه است

این خبربه طور رسمی توسط سازندگان مرورگر Opera تایید شده است و هم اکنون کاربران می توانند در نسخه های موبایل و دستکتاپ، با ایموجی در آدرس بار به سرچ های مورد نظر بپردازند. سازندگان مرورگر اپرا گفته اند: تنها در شرایطی که وبسایت ها ایموجی مورد نظر خود را به ثبت رسانده باشند، وبسایت های آنها برای کاربران نمایش داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پرداخت 8 میلیون دلاری گوگل به محققین امنیت در سال 2021

url-emoji-base

آیا آینده سرچ و url ها بر اساس ایموجی خواهد بود؟

این روش جدید سرچ در آینده نزدیک می تواند آینده صنعت جستجو و روش های جستجو را تغییر دهد و شاید در آینده ای بسیار نزدیک، آدرس های طولانی جایگزین ایموجی ها خواهند شد. هم اکنون در سراسر دنیا، وبسایت هایی وجود دارند که در مقابل پرداخت هزینه ای اندک، ایموجی مخصوص شما را همانند ثبت یک دامنه، به صورت اختصاصی و برای مدت زمان محدود به ثبت می رسانند.

بیشتر بخوانید: آیفون 13 به طور قابل ملاحظه ای سریعتر از گلکسی S22 است

به طور قطع به خاطر سپردن ایموجی بسیار آسان تر از آدرسی مثل niklearn.com است. هیچ کس نمی داند این موضوع در آینده نزدیک از بین خواهد رفت و یا به صنعت جدیدی تبدیل خواهد شد. آنچه که به طور واضح مشخص است این است که انسان ها واژه کوتاه و شکل ها را بسیار سریعتر به خاطر می سپارند و از یاد نخواهند برد.

بیشتر بخوانید: پیش بینی کنفرانس آینده اپل در ماه مارچ 2022

مشاهده بیشتر

محمد حسن زینلی

طراح سایت - بکند دولوپر (django) - علاقه مند به نوشتن در زمینه تکنولوژی - آشنا به اصول سئو - در حال یادگیری و کسب تجربه در حوزه هوش مصنوعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا